Креслення
- neskvik883
- 1 лист. 2015 р.
- Читати 2 хв

Роль креслення в житті людини історія розвитку креслення
Графіка - це засіб створення матеріальних, духовних, інтелектуальних і художніх цінностей людини. Щоб побудувати будинок, автомобіль чи літак, виготовити одяг, меблі або дитячу іграшку, треба спочатку спроектувати виріб, викреслити його і намалювати. Цим займаються інженери, архітектори, дизайнери та представники багатьох інших професій. Всі вони говорять на єдиному, загальному для них професійній мові - мові графіки.
Важко сказати, коли з'явилися у того чи іншого народу перші графічні побудови. Мабуть, потреба в їх точних або приблизних результатах відноситься до найраніших стадіях розвитку людського суспільства. Можна сумніватися, що якийсь певний народ вперше винайшов той чи інший прийом або спосіб графічних побудов і потім шляхом спілкування передав свій винахід іншим народам. Швидше за все, кожен самостійно проходив перший етап розвитку графічної культури. Саме цей етап губиться в глибині тисячоліть і має, мабуть, не меншу історію, ніж виникнення мови і вдосконалення найпростіших знарядь праці.
Інша справа - розвиток абстрактних понять, створення правил і методів зображень. Тут запозичення неминуче. І більш розвинені народи є джерелом більш кваліфікованих знань. Саме це змушує нас пильно вивчати ті нитки, які можуть служити шляхами передачі інтелектуальних багатств. Природно, і нам доведеться звертати увагу на ці історичні факти, щоб знати витоки виникнення графічного мистецтва.
Оформлення креслень
Графічні зображення Креслярські інструменти та приладдя
У наш час креслення - це своєрідний документ. Він визначає склад і пристрій вироби, містить необхідні дані для його розробки, виготовлення, контролю, експлуатації та ремонту. Креслення містить зображення, розміри, текст. По зображеннях можна судити про геометричній формі даної деталі, а по напису - про назву, масштабі, в якому виконані зображення, матеріалі, з якого виготовляється деталь та ін. Розмірні числа дають можливість судити про величину деталі в цілому та її частин. Тут же містяться дані про обробку деталі при її виготовленні, деякі інші умовні знаки і написи. Таке креслення дає повне уявлення про деталі.
Крім креслення деталі існують складальні креслення, ескізи, схеми, зображення розгорток, технічні рисунки і т.п. Такі зображення називають графічними. Вони складаються з ліній, штрихів, крапок і виконуються олівцем, тушшю, чорнилом.
Зображення на кресленнях будують за допомогою креслярських інструментів.
Comments